Testosteron enanthat

Testosteron enanthat.

 

 

Czas aktywnego działania: 5-7 dni

Przeciętne dawki: 200-500mg co piąty dzień

Przeznaczenie: masa, siła

Działanie: solidne przyrosty od 3ciego tygodnia

Długość dawkowania: 8-12 tygodni

Wykrywalność: do 3 miesięcy

Właściwości: wysoko anaboliczny silnie androgenny, silna aromatyzacja do estrogenu oraz wysokie konwertowanie do DHT, toksyczność niska

Blokowanie układu HPTA: bardzo silne

Odblokowanie: 2tyg po ostatniej iniekcji

 

Jeden z najbardziej znanych i najczęściej używanych sterydów. Jest to spowodowane jego stosunkowo niską ceną a bardzo silnym działaniem. Stąd stał się szybko królem dopingu. Wykorzystywany głównie w cyklach na przyrost masy oraz siły. Działa silnie anabolicznie i androgennie, dlatego po użyciu testosteronu można się spodziewać dużych i szybkich przyrostów. Po jednorazowej aplikacji okres działania testosteronu enanthatu wynosi prawie 2 tygodnie. Działa szybko, jednak należy wziąć pod uwagę, że działanie widoczne jest po około 2-3 tygodniach czyli wtedy, kiedy receptory wykazujące powinowactwo do testosteronu zostaną wysycone...

Podobny do enanthatu jest testosteron oparty na cypionacie. W niektórych kręgach cypionat jest dużo chętniej używany od enana, wynika to jednak bardziej z dostępności środka. Różnice między nimi są tak naprawdę niewielkie. Ze względu na różnice w budowie estru cypionat wykazuje dłuższy okres połowicznego rozpadu od enana. Natomiast skutki działania praktycznie takie same.

Testosteron można używać w wielu kombinacjach, aż nie sposób ich wymienić. Generalnie stanowi bazę większości cykli sterydowych, aczkolwiek w niektórych przypadkach nie ma go wcale.

 

Jak każdy wspaniały środek i ten potencjalnie może być szkodliwy. Testosteron należy do środków, które w minimalnych ilościach powodują niewielkie efekty uboczne. Stąd wielu sportowców podaje testosteron w niewielkich dawkach przez bardzo długi okres (nawet do roku) budując powoli formę i kontrolując ewentualne efekty uboczne. Nie jest to do końca mądre rozwiązanie z tego względu, że narządy narażone na działanie tego środka nie mają czasu na pełną regenerację. Również dochodzi do zawirowań na tle osi podwzgórze-przysadka-jądra.

Bardziej widoczne efekty uboczne występują przy wyższych dawkach powodujących duże widoczne przyrosty. Mogą wtedy wystąpić problemy z przerostem gruczołu krokowego - prostatą (przydatny finasteryd - proscar). problemy z tłustą cerą, uciążliwym trądzikiem, zbyt okrągłym wyglądem (duże zatrzymanie wody w tkankach), podwyższone ciśnienie krwi, ginekomastie, przedwczesne zarastanie chrząstek u młodocianych itd

Oczywiście można z tymi efektami walczyć. Należy jednak być świadomym, że używając zbyt dużo środków zapobiegających zbytniej aromatyzacji (testosteron aromatyzuje powodując właśnie większość efektów ubocznych), powodujemy że testosteron traci również swoje właściwości (pewien poziom estrogenu jest niezbędny do sekrecji np.igf-1). Nasuwa się tutaj od razu sugestia, iż dużo lepsze będą średnie dawki testosteronu niż te bardzo duże. Przy wysokich dawkach musimy dużą uwagę skupiać na walce z efektami ubocznymi spowodowanymi zbyt dużą aromatyzacją.

Najczęściej stosowane dawki - 250-1000mg podawane co 5-10dni.

Jeszcze uwaga na koniec. Kobiety zdecydowanie powinny zrezygnować z użycia testosteronu opartego na długim estrze takim jak np enanthat. W przypadku wystąpienia maskulinizacji nie jest możliwa wtedy szybka reakcja.Uwaga! Cenny i opisy mają wyłącznie charakter informacyjny! Nie namawiamy do stosowania sterydów anabolicznych.
Copyrights 2011/2019 - http://www.balkan-pharma.com/