Primobolan

Primobolan Depot - Enantan metenolonu

 

Okres aktywnego półtrwania: 10 - 14 dni

Klasyfikacja: Steryd anaboliczno- androgenny (iniekcyjny)

Dawki: Mężczyźni 200 - 400mg / tydzień, kobiety 50 - 100mg / tydzień

Trądzik: Bardzo rzadko

Retencja wody: Niska

Podwyższone ciśnienie krwi: Rzadko

Toksyczność: Niska

Aromatyzacja:Nie

Konwersja do DHT: Nie

Wpływ na oś podwzgórze-przysadka-jądra: Tak

 

 

Enantan metenolonu to środek znany wszystkim pod nazwą Primobolan depot. Jest anabolikiem polecanym osobom, które mocno obawiają się szkodliwości sterydów. Chętnie używany również przez osoby starsze,które chcą sobie delikatnie pomóc :). Zaletą Primobolanu jest jego bezpieczeństwo, stąd często sięgają po niego kobiety (choć tutaj bardziej wskazana jest forma doustna, ponieważ łatwiej kontroluje się stężenie środka we krwi). W rozsądnych dawkach ryzyko efektów ubocznych praktycznie nie istnieje. Przy wysokich dawkach rzędu 600mg na tydzień trzeba już brać pod uwagę możliwość wystąpienia pewnych problemów. Mimo, że Primobolan ma również wady, uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych anabolików na rynku. Jest jednak ciężko dostępny, ze względu na wysoką cenę często podrabiany. Nie jest to środek, na którym kulturysta może zrobić dużą masę, więc często łączy się go z silniejszymi androgenami jak metandienon, testosteron itd.

Chętniej jest jednak używany w cyklach na poprawę definicji. Razem np. z winstrolem, trenbolonem wpływa na znaczną poprawę wyrazistości mięśnia. Oczywiście możliwość kombinacji jest większa.

Primobolan ma tę zaletę, że nie aromatyzuje do estrogenu ani nie przekształca się do progesteronu, stąd efekty uboczne z tym związane mogą zostać pominięte :)

Następstwem braku aromatyzacji jest oczywiście słaby przyrost, jednak zawsze będzie on dobrej jakości. W związku ze słabym hamowaniem produkcji własnego testosteronu, przyrosty uzyskane na primobolanie utrzymują się dość długo. Stosujący Primobolan zauważą również wzrost siły – nie ma jednak mowy tutaj o robieniu rekordów :). Oczywiście w wielu przypadkach będzie konieczne odblokowanie, mimo że panuje przekonanie o braku blokowania produkcji własnego testosteronu przez primobolan, to nie jest prawda. Primobolan hamuje produkcje testosteronu co potwierdziły badania naukowe.

Skutkami ubocznymi, które mogą pojawić się u osób wrażliwych będzie głównie łysienie, tłusta skóra. Spowodowane jest to tym, że Enantan metenolonu to pochodna DHT. Przy wyższych dawkach warto się zaopatrzyć w finasteride, medykament który skutecznie blokuje enzym 5-alfa reduktazę odpowiedzialny za przekształcanie androgenu do DHT.

Primobolan depot był produkowany przez firmę Shering z Niemiec i pakowany w ampułki po 100mg. Obecnie Enantan metenolonu jest oferowany przez kilka firm undergroundowych.

Jakość takich środków jest różna.Uwaga! Cenny i opisy mają wyłącznie charakter informacyjny! Nie namawiamy do stosowania sterydów anabolicznych.
Copyrights 2011/2019 - http://www.balkan-pharma.com/