Oxandrolone

OxandroloneCzas aktywnego działania: do 8-12h
Przeciętne dawki: 20-50mg dziennie (dawka dzielona)
Przeznaczenie: siła, rzeźba, definicja
Działanie: efekty można zauważać od 2giego tygodnia (zależne od dawek)
Długość dawkowania: 4-6 tygodni
Wykrywalność: do 3 tygodni
Właściwości: bardzo silnie anaboliczny nisko androgenny

Aromatyzacja : brak aromatyzacji, niska toksyczność
Blokowanie układu HPTA: bardzo niskie
Odblokowanie: 24h po ostatniej tabletce


Oxandrolon jest bardzo znanym anabolikiem w kręgu osób używających dopingu. Sława "oxy" nie polega na jej powszechności bo jest to dość drogi środek i ciężko z jego dostępnością. Mówi się jednak o niej dużo, ze względu na fakt, że to najbezpieczniejszy anabolik na rynku, przy którym powikłania są praktycznie niemożliwe.

Substancja aktywna pojawiła się przeszło 40 lat temu. Co ciekawe cel produkcji jaki postawił sobie producent, było stworzenie nadzwyczaj łagodnego środka który mógłby być podawany chorym dzieciom bez obaw uszczerbku na zdrowiu. Produkując oxandrolon producentowi udało się wykluczyć negatywny wpływ na wczesne zarastanie nasad kostnych w młodym organizmie, dzięki temu oxandrolon nie ma wpływu na hamowanie wzrostu.

Oxandrolon jest interesującym środkiem również z innego powodu.

W przeciwieństwie do innych sterydów znacznie silniej wpływa na produkcje fosforanu kreatyny w komórce mięśniowej co przyspiesza regeneracje oraz zwiększa zasoby ATP. Mimo, że jest to dość słaby środek anaboliczny, zwiększa dość wyraźnie syntezę białka. Oczywiście przyrosty nie są duże, ale nie jest to środek do robienia typowej masy. Oxandrolon nie aromatyzuje, dlatego efekty związane z wysokim poziomem estrogenu nie są żadnym zmartwieniem. Z tego też powodu ani retencja wody ani ginekomastia w czasie stosowania oxandrolonu stosującemu nie grozi. Nasuwa się więc od razu spostrzeżenie co do stosowania oxandrolonu. Stosowany jest często w cyklach redukcyjnych, szczególnie łączony z clenbuterolem daje dobre efekty.

W cyklach masowych łączony często z testosteronem, nadrolonem, boldonem itd.

Ze względu na niezmiernie niskie ryzyko maskulizacji u kobiet jest chętnie stosowany przez sportsmenki. Poza tym wywiera bardzo mały wpływ na HPTA, dlatego nie jest konieczne typowe odblokowywanie pod warunkiem użycia samego oxandrolonu.

Ze względu na swoją budowę (zawiera grupę alkilową w pozycji 17 alfa) potencjalnie może być toksyczny na wątrobę. Badania jednak pokazały, że stosowanie dawek rzędu 20-30mg dziennie przez kilka miesięcy zaburzały lekko funkcję wątroby, ale już po 2 tyg od odstawienia wracały do normy.

Uwaga! Cenny i opisy mają wyłącznie charakter informacyjny! Nie namawiamy do stosowania sterydów anabolicznych.
Copyrights 2011/2019 - http://www.balkan-pharma.com/