Metanabol

Metanabol - Metandienon (17 alfa-metylo-androstendion).


Czas aktywnego działania: do 6h

Przeciętne dawki: 15-30 mg dziennie (dawka dzielona)

Przeznaczenie: masa, siła, znakomity kickstarter

Działanie: efekty zauważalne już w 5tym dniu, szczyt w 2gim tygodniu

Długość dawkowania: 4-6 tygodni

Wykrywalność: do 5 tygodni

Właściwości: silnie anaboliczny, silnie androgenny, silna aromatyzacja, toksyczny szczególnie w wysokich dawkach

Blokowanie układu HPTA: umiarkowanie niskie, zależne od dawki

Odblokowanie: 12h po ostatniej tabletce


Jeden z najpopularniejszych środków dopingujących na rynku. Pierwszy metanabol został opracowany przez amerykańskiego lekarza Johna Zieglera pod nazwa "Dianabol"

Celem produkcji metanabolu było wynalezienie środka doustnego o działaniu anabolicznym podobnym do testosteronu. Nikt nie przewidział, ze metanabol stanie się królem środków dopingujących na wiele lat.

W 1982 roku wstrzymano oficjalną produkcje metandienonu. Jednak wkrótce potem powstało wiele produktów zawierających metandienon, produkowanych przez wiele firm na całym świecie specjalnie dla sportowców. Oficjalnie metka również wróciła do łask.

W medycynie metanabol używany jest wśród chorych z ujemnym bilansem azotowym, zanikach mięśniowych, wyniszczeniu organizmu różnego pochodzenia itd. Szerokie zastosowanie metanabolu wynika z jego właściwości. W redukcji produkcji kortyzolu ocenia się je na 50-70%. Metanabol zwiększa syntezę białka (na drodze kaskady procesów zachodzących pod wpływem stworzenia się kompleksu receptor-steryd). Warto wspomnieć, że metanabol wpływa również na sekrecje insulino-podobnego czynnika wzrostu igf-1, co dodatkowo powoduje, że środek ten jest skuteczny w robieniu tzw. masy oraz siły.

Ciekawą właściwością metanabolu jest zwiększanie wydzielania dopaminy co może wiązać się z dobrym samopoczuciem podczas stosowania. Oczywiście nie jest to środek bez wad - ma ich nawet wiele.

Wszystkie odmiany metandienonu są alkilowane czyli mają przyłączoną grupe metylową w pozycji 17 alfa. Ma to na celu ochronę środka aktywnego przed enzymami trawiennymi itd. Niestety taka modyfikacja powoduje pewne problemy dla wątroby.

Dlatego przy stosowaniu można stwierdzić zmiany poziomu enzymów wątrobowych ALAT,ASPAT,GGTP itd.

Taki obraz metandienonu sugeruje ostrożność w stosowaniu. W związku ze swoją potencjalną hepatoksycznością, (zależnie od dawki), sugeruje się używanie metanabolu nie dłużej niż 4 góra 6 tygodni. Ma to na celu ochronę wątroby, umożliwienie jej regeneracji.

Inne wady: bardzo łatwo aromatyzuje do estrogenu, co niesie za sobą szereg skutków ubocznych - duża retencje wody, obrzęki, podwyższone ciśnienie i przyspieszona praca serca lub nawet możliwy przerost jego lewej komory (dyskusyjna sprawa) oraz możliwa ginekomastia. Tym skutkom można starać się zapobiec używając środków blokujących receptory estrogenowe (np.nolvadex),czy hamujące sam proces aromatyzacji (np. arimidex).

Niestety dochodzą jeszcze do tego także skutki wywołane konwersją do DHT - trądzik, wypadanie włosów oraz możliwe zwiększenie ryzyka raka prostaty - zalecany finasteryd. Działanie anaboliczne metanabolu ujawnia się po 2-3 dniach a max osiąga się około drugiego tygodnia.

Dawki stosowane przez kulturystów oscylują w granicach 10-60mg. Mniejsze dawki wpłyną na lekkie działanie stymulujące. Większe nie koniecznie będą bardziej skuteczne a wzrasta znacznie ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby.Uwaga! Cenny i opisy mają wyłącznie charakter informacyjny! Nie namawiamy do stosowania sterydów anabolicznych.
Copyrights 2011/2019 - http://www.balkan-pharma.com/