Anapolon

OXYMETHOLONE - ANAPOLON

Czas aktywnego działania: do 16h
Stosowane dawki: 50-150 mg dziennie
Cel: potężna masa
Działanie: odczuwalne już od 3ciego dnia
Czas stosowania: 2-4 tygodnie
Wykrywalność: do 2 miesięcy
Właściwości: bardzo silnie anaboliczny i androgenny, pochodna DHT (może łączyć się z receptorami progesteronowymi tym samym zachowywać się podobnie do estrogenu), Toksyczność - bardzo toksyczny (udowodniona kancerogenność)
Blokowanie układu HPTA: umiarkowane
Odblokowanie: 18h po ostatniej tabletce

 

 

Oxymetolon - substancja aktywna anadrolu/anapolonu. Bardzo silny środek doustny. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest najsilniejszym sterydem, wykorzystywanym przez sportowców na rynku. Nie chodzi tylko o moc tego środka, ale również o potencjalne efekty uboczne, które z reguły występują. Dodatkowo warto wspomnieć, że anapolon zawiera grupę alkilową w pozycji 17 alfa co stawia go na najwyższym miejscu jeśli chodzi o szkodliwość na wątrobę. Stosując anapolon możemy się spodziewać niewyobrażalnych postępów w przyroście masy jak i siły. Nie jest to jednak przyrost o jaki w kulturystyce chodzi. Większość tak zdobytej masy to niestety woda zgromadzona w tkankach, co w przypadku niektórych stosujących objawia się zniekształceniem ciała i komicznym wyglądem. Dlaczego anapolon jest więc używany ?

Odpowiedź jest prosta... ten duży przyrost masy w postaci wody stwarza dobre środowisko do tego, aby rozwijać tkankę mięśniową. Pozwala na dużo cięższe treningi, zwiększanie obciążeń bez dużego ryzyka kontuzji (aparat ruchowy jest bardziej odporny na uszkodzenia). Tej roli jednak bym nie przeceniał z tego względu, że za odporniejszym aparatem ruchu z użyciem anapolonu zawodnik pozwala sobie na większe ciężary, więc ryzyko kontuzji dalej istnieje.

Również nie bez znaczenia jest dużo szybsza regeneracja potreningowa co powoduje, że szybciej jesteśmy gotowi do następnego jeszcze bardziej intensywnego treningu.

Oxymetholon powoduje fenomenalny wzrost produkcji czerwonych krwinek co daje wielkie napompowanie mięśni podczas treningu. Wzrasta poziom żelaza a to dodatkowo zwiększa możliwości organizmu. Napompowanie mięśni jest tak duże, że może to być czasami nieprzyjemne dla trenującego.

Oxymetolon nie aromatyzuje do estrogenu, dlatego że jest pochodną DHT. Najprawdopodobniej jednak stymuluje receptory estrogenowe, co powoduje następstwa takie jak w przypadku użycia środków silnie aromatyzujących. Sensowne jest więc używanie antagonistów estrogenu takich jak np tamoxifen. Stosujący anapolon powinni kontrolować jakość posiłków. Warto spożywać więcej protein a umiarkowaną ilość węglowodanów, zwłaszcza jeśli osoba na anapolonie ma tendencje do tycia. W związku z tym, że anadrol posiada działania jak estrogen to dochodzi również do łatwiejszego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Nie jest to środek do robienia formy startowej, ktoś kto ma "zlany" wygląd na anapolonie będzie jeszcze bardziej zlany. Warto więc się zastanowić nad zmianą środka.

Anapolon wykazuje dużo mniejsze powinowactwo do receptorów androgenowych niż metandienon, stąd dawki anapolonu są wyższe i trzeba się liczyć z dużo większymi potencjalnymi efektami ubocznymi.

Na początku wspomniałem, że oxymetolon jest najprawdopodobniej najsilniejszym środkiem doustnym dostępnym na rynku. Może być również najbardziej szkodliwym sterydem. Może dochodzić do częstych krwawień z nosa, mdłości, zaburzeń jelitowo-żołądkowych, wzmaga się agresja, bóle głowy, tłusta cera, trądzik, możliwość łysienie itd

Powoduje złe samopoczucie - jest to jednak głównie wynik ociężałości wynikającej z szybko zwiększanej masy. Anapolon dość mocno hamuje produkcje testosteronu, stąd trzeba się liczyć z tego konsekwencjami. Anapolon zaburza również stosunek HDL do LDL i jak wiadomo wpływa na funkcje wątroby. Stosowanie wysokich dawek przez długi okres zwiększa ryzyko raka wątroby. Kobiety powinny odpuścić sobie stosowanie anapolonu i wybrać środek zdecydowanie łagodniejszy.Uwaga! Cenny i opisy mają wyłącznie charakter informacyjny! Nie namawiamy do stosowania sterydów anabolicznych.
Copyrights 2011/2019 - http://www.balkan-pharma.com/